понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 77

Промоција на стихозбирката „Струпки“ од Георги Барбаровски

bar

Последни вести

Промоција на поетската книга „Струпки “ од Георги Барбаровски, издание на „Матица македонска“ ќе се одржи утре со почеток во 19 часот во мултимедијалниот културен центар „Матица екслузив“, во Паркот на Книгите.

Најновото поетско дело на авторот ќе го промовира поетот и литературен критичар Санде Стојчевски.

Настанот ќе биде збогатен со музички настап на врвни македонски музички дејци, Виолета Томовска и Блага Петреска, а стихови ќе интерпретира Антонио Павловски.

Најчитани вести