петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Промоција на теориска книга од Трајче Кацаров

Trajce Kacarov - Korica.cdr

Поврзани вести

Во мултимедијалниот културен центар „Матица екслузив“ на 18 јуни ( среда) во 12 часот ќе биде промовирана книгата „Двонасочна релација: театар – публика видени преку Народниот театар од Штип“ од Трајче Кацаров.

За најново дело на познатиот поет, раскажувач, драмски писател и теоретичар во издание на „Матица македонска“ ќе говорат Братислав Димитров , Мишел Павловски и Страшо Милошевски.

Трајче Кацаров е автор на дваесетина поетски, прозни, драмски и критичко-есеистички дела, за кои е добитник на високи книжевни признанија, меѓу кои и на „ Рациновото признание“ и „Григор Прличев“ за најдобра поема.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести