петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Промоција на четиритомно дело „Македонска борба за слобода“ дел од едицијата „Македонски искушенија“

elizabeta kanceska milevska

Поврзани вести

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска во 14 часот во Музејот на македонската борба ќе се обрати на промоцијата на четиритомното дело „Македонска борба за слобода“.

Ова обемно дело е дел од едицијата „Македонски искушенија“ која предвидува печатење на 25 ексклузивни публикации кои произлегоа од документарните филмови посветени на значајни личности, настани, појави и процеси од македонската историја кои јавноста во изминатиот период имаше можност да ги види на Македонската радио телевизија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести