вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Промотивна презентација на Охрид во Стразбур

Bakraceski

Поврзани вести

Градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески утре во Стразбур- Франција ќе се обрати во Фоајето на зградата на комитетот на Министри при Советот на Европа при што ќе го промовира културното наследство на Охрид. Станува збор за прво посериозно претставување на Охрид во европските институции.

По промоцијата, градоначалникот Бакрачески во ТВ студиото на Советот на Европа ќе даде кратко интервју со амбасадорот Петар Поп Арсов. Попладнето е закажана средба со Генералниот секретар на Конгресот на локални и регионални власти при Советот на Европа.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести