сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Промоција на новите услугите на ЕВН Македонија во Битола и Тетово

evn-tetovo

Поврзани вести

ЕВН Македонија продолжува со алтернативната промоција на услугите е – фактура и траен налог за корисниците во Битола и Тетово. Следните две недели на посебно определен простор пред наплатниот пункт корисниците можат да се пријават за овие услуги, без да чекаат ред во банка или во приемна канцеларија. Процедурата на пријавување во банките за потпишаниот налог и евидентирањето на корисниците за услугата е – фактура го организира ЕВН Македонија.

Со користењето на овие услуги се избегнува доцнењето на плаќањето на фактурите за потрошена електрична енергија и евентуалните камати и други законски мерки кои произлегуваат од ненавременото плаќање на фактурите. Промоциите на новите услуги ЕВН ги почна на средината на октомври во Скопје, а целта е тие да им станат лесно достапни на граѓаните.

Покрај услугата е – фактура и траен налог, граѓаните може да ја користат и услугата  „Говорно сандаче“, преку која со повикување на телефонскиот број  089 089 089 може да се добие информација за висината на последната сметка за потрошена електрична енергија и вкупниот долг.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести