четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Пронајде пет сириски државјани во штипско

tocka-147656

Последни вести

На 24.01.2015 година околу 08,30 часот при извршување на редовните работни задачи униформирани полициски службеници од ПС за БПС-Штип, пред с.Лакавица забележале ТМВ„Застава“ со струмички регистерски ознаки, оставено без возач. При преглед на истото е констатирано дека во багажниот простор на ТМВ се наоѓаат 5 лица државјани на Сирија. Странските државјани се приведени во ПС-Штип за понатамошна постапка. СВР-Штип презема мерки за пронаоѓање на возачот.

Најчитани вести