Крими хроника

Пронајден човечки труп во Вардар

Пронајден човечки труп во Вардар

Жител на Велес пријавил дека кај место викано „Јаниташ“ во Велес забележал човечки труп во Вардар.

Откако за брзо време пристигнала полициска патрола, телото е предадено на обдукција, а истражителите започнале истрага за утврдување на идентитетот и целосно расчистување на случајот.