петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајден човечки труп во Вардар

Жител на Велес пријавил дека кај место викано „Јаниташ“ во Велес забележал човечки труп во Вардар.

policija

Поврзани вести

Жител на Велес пријавил дека кај место викано „Јаниташ“ во Велес забележал човечки труп во Вардар.

Откако за брзо време пристигнала полициска патрола, телото е предадено на обдукција, а истражителите започнале истрага за утврдување на идентитетот и целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести