понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајден дронот од кој се вееше знамето на Голема Албанија

dron

Последни вести

Дронот од кој се вееше провокативното знаме на Голема Албанија, кое предизвика хаос и прекин на фудбалскиот натпревар на стадионот Партизан е пронајден.

Неофицијално дронот е пронајден во Панчево, а лицето кај кого е пронајдено леталото е уапсено и моментално се наоѓа на сослушување.

За потсетување, „Профимедија“ вчера објави фотографија на која се гледа како еден од навивачите за кој се претпоставува дека е фан на Црвена ѕвезда го влече дронот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести