среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајден исчезнатиот Македонец во Мелбурн

petar(1)

Последни вести

Полицијата го пронајде исчезнатиот Петар Чагорски недалеку од неговиот дом во населбата Резервоар, во Мелбурн.
Полицијата и родителите на Чагорски преку соопштение им се заблагодарија на медиумите за придонесот 19-годишниот Петар да се најде.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести