четврток, 24 август 2017  |  Вести денес: 7

Пронајден леш на македонско-српската граница

Леш во фаза на распаѓање е пронајден во реонот на селото Стража во близина на македонско-српската граница. 

леш

Поврзани вести

Полицијата денеска соопшти дека лешот е најден вчера во 09:40 часот на околу 20 метри од државната граница во македонска територија. Полициски службеници од ОДГ „Белановце“ се упатиле на местото и пронашле човечки череп.

Поради непристапност на теренот, односно отежнато движење со возила и стемнување, за денеска е закажан увидот на местото на настанот.

Најчитани вести