Крими хроника

Пронајден леш во село Блаце

Пронајден леш во село Блаце

Додека се движел по неговите ловџиски кучиња вчера во 18.40 часот М.С.(1981) од село Петровец-Скопје пронашол леш во село Блаце-Катланово.

Смртта е констатирана од страна на лекар.

Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР-Скопје, а по наредба на јавен обвинител лешот е предаден за обдукција.