сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајден леш во село Блаце

Смртта е констатирана од страна на лекар.

po

Последни вести

Додека се движел по неговите ловџиски кучиња вчера во 18.40 часот М.С.(1981) од село Петровец-Скопје пронашол леш во село Блаце-Катланово.

Смртта е констатирана од страна на лекар.

Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР-Скопје, а по наредба на јавен обвинител лешот е предаден за обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести