вторник, 28 март 2017  |  Вести денес: 0

Пронајден мртов 76-годишен неготинец

Седумдесет и шестгодишен неготинец е пронајден мртов, телото е дадено на обдукција, информира Анита Стојковска, портпарол на СВР Велес.

policija-640x426

Последни вести

Утрово во 06,10 часот од страна на доктор од Итната медицинска помош, телефонски во Полициската  станица – Неготино пријавено е дека  е пронајдено 76- годишно лице  од Неготино во безсознание, кое е пренесено во Медицински центар Кавадарци,  каде од страна на лекарските служби е констатирана смрт, соопшти Стојковска.

Од страна на полициски службеници излезено е на лице место, пишува МИА а извршен е увид и по наредба на јавен обвинител,  телото на починатиот ќе биде предадено на обдукција.

Најчитани вести