петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Пронајден мртов избеган пациент од психијатрија Бардовци

Телото на 62 годишниот Шакир Д. било пронајдено во близина на болницата кај пругите.

полиција1

Последни вести

Пациент од Психијатриската болница Бардовци, кој избегал пред два дена, вчера е пронајден мртов.

Телото на 62 годишниот Шакир Д. било пронајдено во близина на болницата кај пругите.

Смртта е констатирана од лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција која треба да ги утврди причините за настанатата смрт.

Најчитани вести