среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Пронајден онесвестен маж на пат кон селото Буковиќ

M4034S-4211

Последни вести

На патот кон скопското село Буковиќ, Ш.А. и Ф.Ј. вчера го пронашле повреден и онесвестен на патот соселанецот Н.С. (66).

-Истите го однеле во ГОБ „8-ми Септември“ – Скопје, од каде што со возило на Итна медицинска помош и во неконтактибилна состојба Н.С е пренесен во УЦ-Скопје, инфомираат од полицијата.

Оттаму велат дека се превземаат мерки за расчистување на настанот

Најчитани вести