сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајден труп во Егејското Море – истрагата се сомнева дека е Дениса

denisa-markoska500

Последни вести

Женски труп е пронајден во водите на Егејското Море на местото каде што пловел бродот од кој исчезна прилепчанката Дениса Маркоска, јави Канал 5 повикувајќи се на извори во Грција.

Телевизијата објави дека во тек е ДНК анализа на пронајденото тело за кое постои можност да биде прилепчанката Дениса Маркоска.

Дениса Маркоска исчезна на13.септември во близина на Крит. Последен пат беше видена на крузерот на кој работела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести