четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Пронајден женски труп во Трубарево

Полицијата денеска соопшти дека телото е пронајдено вчера во 14:40 часот и дека од страна на доктор на Итната медицинска помош е констатирана смрт.

полиција

Последни вести

Кај факултетското стопанство во село Трубарево пронајдено е тело на непознато женско лице на возраст од околу 50 до 55 години.

Полицијата денеска соопшти дека телото е пронајдено вчера во 14:40 часот и дека од страна на доктор на Итната медицинска помош е констатирана смрт.

По наредба на јавен обвинител врз телото ќе се изврши обдукција.   Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Најчитани вести