понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Пронајдена бомба во центарот на Белград

srpska-policija

Поврзани вести

Работници на едно градилиште во Белград пронашле неексплодирана бомба, најверојатно од Втората светска војна.

Авионската бомба, според тамошните медиуми, била пронајдена на длабочина од шест метри, а тежи околу еден тон.

Веднаш по пристигнување на полицијата, работниците биле евакуирани заедно со станарите од соседните згради.

 

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести