сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Пронајдена граната од Првата светска војна

granata

Поврзани вести

Жител од село Лопатица пронашол артилериска граната, која потекнува од Првата светска војна.

Истата е подигната од лице место од страна на пиротехничар од ДЗС за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести