сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајдена граната од Втора Светска Војна во Шупли Камен

images (5)

Последни вести

Вчера околу 14,00 часот во селото Шупли Камен, кумановски, во нива пронајдена е артилериска граната која најверојатно потекнува од Втората Светска Војна.

Од страна на ДСЗ-Куманово гранатата е безбедно подигната и предадена за понатамошна постапка

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести