недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Пронајдена граната во Кавадаречко

19062013164322_Neeksplodirana granata od JNA  na planinata Luben

Последни вести

Во текот на вчерашниот ден во непосредна близина на местото Блатец, Кавадаречко, полициски службеник од ПС Михајлово пронашол неексплодирана артилериска граната.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека била повикана Дирекцијата за заштита и спасување-Кавадарци, која ја подигнала гранатата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести