вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајдена граната во Могила

Пронајдена граната во Могила завчера во двор од куќа

gggranataaa

Поврзани вести

Пронајдена граната во Могила завчера во дворот од куќа во сопственост на Н.Ш.

Неексплодираната артилериска граната во Могила од Првата светска војна била откриена за време на изведување градежни работи.

Гранатата, соопшти денеска МВР, е подигната за понатамошна постапка.

 

Не е прв случај граната од Прва Светска војна да биде пронајдена во битолско.

Најчитани вести