среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Пронајдена ќерката на Легија, цело време била кај другарка си

Ќерката на Легија се криела кај своја другарка

nikolija lukovic

Поврзани вести

Околу 19 часот по канадско време е пронајдена Николија Луковиќ, ќерка на Милорад Улемек Легија, која беше пријавена како исчезната, потврдуваат за српски „Блиц“ од канадската полиција.

Николија целото време го поминала кај своја другарка каде што спиела и не сакала да се јави на ниту еден член од семејството.

Полицијата успеала да ја пронајде на основа на листата на повици, па последен пат се чула токму со таа другарка, по што го исклучила телефонот.

На канадската полиција и’ било потребно многу време да ја пронајде бидејќи морале да најдат одобрение од судот за листинг на повици и содржина на тексуалните пораки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести