вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 54

Пронајдена мртва жена во Битола со познат идентитет

Мртва жена е пронајдена во Битола.

мртва

Поврзани вести

На 22.10.2016 година во 20:10 часот во полициската станица-Битола од лекар од ирна медицинска помош било пријавено дека на ул.„Васко Карангелевски“, во ходникот пред станот каде живеела, пронајдена е почината Н.А. (1953).

Истата имала повреди во пределот на главата.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Битола, а за настанот е известен јавен обвинител, кој наредил обдукција над телото на починатата.

Најчитани вести