четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 52

Пронајдена мртва жена во пехчевско

Во пехчевско Робово вчера околу 15,00 часот на триесетина метри низводно од мостот на реката Иглика од страна на Ѓ.П.(29) било пронајдено безживотното телото на Љубинка К. (61) од село Робово.

policija-lenta-stop-policija

Поврзани вести

Во пехчевско Робово вчера околу 15,00 часот на триесетина метри низводно од мостот на реката Иглика од страна на Ѓ.П.(29) било пронајдено безживотното телото на Љубинка К. (61) од село Робово.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Штип, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата е предадено на нејзиното семејство за погреб.

Најчитани вести