среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Пронајдена неексплодирана граната од Втора светска војна

Neeksplodirani-minsko-eksplozivni-sredstva-na-mnogu-lokaciivo-zemjava

Поврзани вести

Вчера во с.Булачани, скопско, С.Л. во сопствената нива пронашол неексплодирана граната од Втората светска војна.

Увид на лице место извршила увидна екипа од СВР Скопје.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести