вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Пронајдена втората црна кутија од паднатиот „Ербас“

avion

Последни вести

Јавниот обвинител од Марсеј денеска соопшти дека истражните органи ја пронашле втората црна кутија од авионот на „Герман вингс“ кој пред десетина дена се урна на француските Алпи, јави дописникот на МИА од Париз.

На оваа кутија се снимени параметрите на летот, кои треба да бидат анализирани и да ги комплементираат информациите од првата црна кутија, која беше пронајдена веднаш по катастрофата.

По анализата на првата црна кутија, истражните органи вината за несреќата во која загинаа 150 лица, ја префрлија на копилотот на авионот.

Најчитани вести