понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајдени 70 тела-жртви на исламистите на Боко Харам

boko-haram

Последни вести

Војници од Чад и Нигер открија тела на најмалку 70 луѓе, голем дел од нив обезглавени, во близина на мост крај градот Дамасак на север во Нигерија.

Дамасак беше заземен од исламистите во ноември лани, но трупи на Чад и Нигер успеаја да вратат контрола во саботата.

Најчитани вести