четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Пронајдени мигранти во возило во Велес

Tunisian-migrants-007

Последни вести

На 27.12.2014 година во 18,30 часот во Велес, од страна на полициски службеник од СВР-Велес, било запрено ПМВ„Фиат Пунто“ кавадаречки регистарски ознаки, управувано од З.П.(54) од Градско, во кое биле затекнати четири државјани на Авганистан. Против З.П.по целосно документирање и расчистување на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Најчитани вести