сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Пронајдени облека и коски најверојатно од исчезнато лице во Пробиштип

reka

Поврзани вести

Вчера во времето од 08,00 до 14,00 часот во с.Шталковица-Пробиштип, кај месноста „Проодиште“ поточно по течението на реката Шталковичка, била пронајдена коска и делови од облека, за кое се претпоставува дека се на лице пријавено за исчезнато.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Штип и ПС-Пробиштип, при што пронајдените предмети се подигнати и предадени за вештачење.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести