недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајдени предмети за кои се претпоставува дека се украдени

policija

Поврзани вести

Вчера, од страна на СВР Тетово извршен е претрес во шест куќи и помошни простории во околната на населба Циглана, гостиварско. Во претресот во четири куќи , сопственост на М.Т(49), Ј.З(40), И.Т(43) и Д.Ј(40), пронајдени се повеќе предмети, за кои постои сомнение дека потекнуваат од извршени кражби.

Пронајдените предмети со потврда се одземени и ќе бидат вратени на сопствениците. Се превземаат активности за целосно расчистување и документирање по што ќе следуваат соодветни поднесоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести