сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Пронајдени телата на 186 загинати во авионската несреќа

До седум часот утрото по локално време се откриени телата на 186 загинати. Шефовите на операцијата како место за потрага одредија површина од 25 километри квадратни, која ги опфаќа селата Московское, Расипное, Грабово, Стрјуково и Грабовската акумулација, се наведува во соопштението.

malezija

Последни вести

На местото на несреќата на малезискиот „Боинг 777“ во Доњецката област се пронајдени телата на 186 загинати, а потрагата опфаќа површина од 25 километри квадратни, соопшти денеска Државната служба на Украина за вонредни состојби, јави ИТАР ТАСС.

До седум часот утрото по локално време се откриени телата на 186 загинати. Шефовите на операцијата како место за потрага одредија површина од 25 километри квадратни, која ги опфаќа селата Московское, Расипное, Грабово, Стрјуково и Грабовската акумулација, се наведува во соопштението.

Досега е проверена територија од 18 квадратни километри. Во операцијата учествуваат сто соработници на Службата за вонредни состојби, нуркачи, и 18 единици за техника, како и 70 лица од украинското МВР.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести