петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајдени телата на децата кои паднаа во река пред очите на мајка им

sara-597-

Поврзани вести

Дваесет и четири часа по исчезнувањето во водите на Туријска река, во селото Бановац се пронајдени телата на 3 годишната Маша Миленковиќ и 11 месечниот Мартин.

Телото на малата Маша е најдено 500 метри подалеку од местото каде паднала во водите на реката, а телото на 11 месечниот Мартин е пронајдено еден километар подалеку.

Децата вчера утрото се шетале со нивната мајка. Маша фрлала каменчиња во реката, изгубила рамнотежа и паднала. Кога мајка и се обидела да ја спаси влечејќи ја за облеката, го испуштила од раце бебето. Водата ги однела двете деца пред очите на нивната мајка Билјана.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести