четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Пронајдени телата на работниците кои вчера паднаа во Вардар

vardar

Поврзани вести

Пронајдени се телата на работниците на Македонски Железници кои вчера претпалдне паднаа во водите на Вардар од Железничкиот мост кај Јурумлери.

Работниците вршеле реконструкција на  мостот на пругата Скопје-Драчево, каде се врши замена на праговите.

Од МЖ Инфраструктура велат дека во моментот на несреќата работниците ја носеле потребната заштитна опрема.

Во тек се активности за утврдување на причините за падот и смртта на работниците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести