четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 46

Пронајдени торби со автоматска пушка, муниција и марихуана

 Во меѓупросторот помеѓу Македонија и Грција, во близина на задниот дел на напуштениот Фри-шоп, вчера околу 15.00 часот полициски службеници од граничен премин „Богородица“ пронашле патна торба во која имало една автоматска пушка М70 АБ 2 и две празни рамки за муниција.

133361379

Поврзани вести

По извршеното пребарување на непосредната околина, соопшти денеска МВР, во 15.30 часот на околу 30 метри оддалеченост, пронашле уште три торби во кои имало осум пакувања, секое со тежина од околу 400-500 грама непозната тревкаста материја, најверојатно марихуана.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица, Крим-техника и НК КР Гевгелија, а пронајдените предмети се подигнати за понатамошна постапка.

Најчитани вести