среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Пронајдениот труп однесен на Родос, ќе се утврдува дали е Дениса

16500937golema

Поврзани вести

Женскиот труп во напредна фаза на распаѓање кој беше пронајден во водите на Егејското море, а за кој постои сомнеж дека е исчезнатата Дениса Маркоска е однесен на Родос.

Таму ќе биде направена аутопсија со цел да се утврди времето на смртта или други информации, кои ќе придонесат за откривање на идентитетот и причината за смртта.

-Според првичните индикации, може да се работи за 23-годишната Дениса Маркоска која на 12 септември исчезна од бродот за крстарење „Серенисима“ на кој работела. Бродот тој ден пловел меѓу Карпатос и Родос, а негова крајна дестинација бил Агиос Николаос, пишува „Етнос“.

За целиот настан се известени и македонската Амбасада во Атина и македонските власти.

Дениса Маркоска исчезна во близина на Крит. Последен пат беше видена на крузерот на кој работела.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести