сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Пронајдените траги од Гошинце дадени на вештачење

gosinceee500

Последни вести

Голем број траги се пронајдени при увидот кај караулата во Гошинце по извршениот терористички напад. Истите се предадени за понатамошна обработка и вештачење.

Изминатата ноќ не се регистрирани никакви инциденти, а екипи постојано патролираат на северниот дел од границата, информираат од МВР.

Оперативци и раководители од Министерството за внатрешни работи одржале состанок со косовските власти на кои им биле презентирани доказите и трагите со кои располага македонската полиција и од истата била побарана соработка за целосно расчистување на случајот и пронаоѓање на лицата.

Најчитани вести