недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пронајдено 12 годишното дете од Чаир

kidnapi500

Поврзани вести

 

Детето за кое дел од албанските медиуми тврдеа дека е киднапирано е пронајдено вечерва.

Од Министерството за внатрешни работи за Курир потврдуваат дека детето е пронајдено живо и здраво и без никакви траги на насилство.

Како што неофицијално дознаваме, 12 годишното дете било пронајдено кај негови роднини и не станува збор за киднапирање.

Претходно, дел од албанските медиуми пренесоа информации дека двајца маскирани разбојници во попладневните часови киднапирале 12 годишно момче, откако претходно насилно провалиле во станот во кое што живеел во близина на трговскиот комплекс Чаирчанка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести