среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Пронајдено и последното тело од „Коста Конкордија“

costaaa500

Последни вести

Пронајдено е телото на последниот загинат од бродот „Коста Конкордија“ индискиот стјуарт Расел Ребело.

Останките од телото на Рабело кој се сметаше за исчезнат, се пронајдени меѓу мебелот во осмата кабина.

Потонатиот брод „Коста Конкордија“ беше извлечен од морето и однесен во пристаништето во Џенова.

Бродот „Коста Конкордија“ кој пловеше по Средоземно Море, потона на 14 јануари 2012 година. На бродот имаше 4.200 патници и членови на екипажот, од кои 32 загинаа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести