вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајдено тело во Охридско, се претпоставува дека е на исчезнатата Маја Блажевска

Исчезнатата тинејџерка последен пат беше видена токму во близина на селото Велмеј на 12-ти ноември лани

g_crime_scene

Поврзани вести

Човечките труп веќе го фаза на распаѓање пронашла полицијата во атарот на селото Велмеј во Охридско.

Полицијата засега не открива многу детаљи околу случајот, но првичните претпоставки се дека телото е на четиринаесетгодишната Маја Блажеска од соседното село Лешани која исчезна на 12-ти ноември минатата година.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека го чекаат завршувањето на обдукцијата за да утврдат повеќе детаљи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести