недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Пронајдено телото на удавеното момче во кумановско Думановце

dumanovce

Поврзани вести

Пронајдено телото на осумнаесетгодишното момче кое во саботата счезна во водите на езерото во кумановското село Думановце.

Нуркачите вчеравечер го пронашле телото на Јетмир Османи од скопското село Љуботен. На момчето му се изгубила секаква трага во саботата попладне околу 14 часот, кога според очевидци со неколку другари влегло во езерото да се разлади.

Водата ненадејно го повлекла кон дното и оттогаш траеше потрагата по него.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести