четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Пронашле вреќа во контејнер, ја запалиле и предизвикале есплозија

policija-lenta1-630x320

Поврзани вести

Дваесет и шестгодишен прилепчанец заедно со неколку деца на десетгодишна возраст биле повредени во експлозија која самите ја предизвикале.

Тие во контејнер пронашле црна вреќа во која имало зрнеста и топчеста материја и патрони од ловна пушка. Со чкорче од кибрит ја запалиле смесата при што настанала експлозија.

Тие биле пренесени во болница каде им се констатирани тешки телесни повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести