сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Пронашол бомба и си ја однел дома

bomba

Последни вести

Во полициската станица Кисела Вода, во четвртокот Ц.Д.(1952) од Скопје, пријавил дека пред 10 дена на кејот на реката Вардар, во близина на УО „Жабар“ пронашол минско-експлозивна направа (со ознака AGL 30мм), по што истата ја подигнал од лице место и ја однел во сопствениот дом.

Најчитани вести