вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Пронајден проектил во голф во Грчец

grcec

Поврзани вести

Вчера во ПЦ Ѓорче Петров, Б.А. пријавил дека во с.Грчец забележал дека на патничко возило „голф“ со италијански национални ознаки, била скршена задната шофершајбна, а во внатрешноста од возилото пронашол проектил.

Извршен е увид и е подигнат проектилот за вештачење.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести