Македонија,Крими хроника

Пронајден проектил во голф во Грчец

Пронајден проектил во голф во Грчец

Вчера во ПЦ Ѓорче Петров, Б.А. пријавил дека во с.Грчец забележал дека на патничко возило „голф“ со италијански национални ознаки, била скршена задната шофершајбна, а во внатрешноста од возилото пронашол проектил.

Извршен е увид и е подигнат проектилот за вештачење.