среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Пронјадено и одземено оружје во кумановско

download (6)

Последни вести

Вчера во 17.00 часот во с.Белановце, кумановско, со потврда за привремено одземени предмети од Ф.Ј.(40) е одземена една автоматска пушка кал. 7,62, две рамки за куршуми за автоматска пушка 7,62 и тринаесет куршуми калибар 7,62, кои што наводно биле пронајдени на 16.10.2014 година во месноста Црвена Вода во с.Белановце при изведување градежни работи од страна на лице вработено во градежна фирма. Се работи на целосно расчистување на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поденсок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести