сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Проруските сепаратисти ја напуштија окупираната зграда на обвинителството во Луганск

ukraina 1

Поврзани вести

Проруските сепаратисти ја напуштија зградата на регионалното обвинителство во Луганск, која беше окупирана на 29 април.

Зградата била ослободена како резултат на преговорите меѓу претставниците на власта и луѓето кои ја окупираа.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести