вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Просечната нето плата во Хрватска 712 евра

Тоа е за 2,3 отсто помала просечна плата од јануари годинава, во однос пак на истиот период лани таа е помала за 0,3 отсто.

zagreb

Поврзани вести

Просечната месечна исплатена нето плата по вработен во Хрватска, за февруари годинава изнесува 712 евра, покажуваат првите податоците кои ги објави хрватскиот Државен завод за статистика.

Тоа е за 2,3 отсто помала просечна плата од јануари годинава, во однос пак на истиот период лани таа е помала за 0,3 отсто.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести