вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Проширен паркингот на Жан Жорес во Хиподром

Локалната власт за оваа инвестиција одвои околу 250.000 денари од својот буџет, а работите ги изведе фирмата „Карпош“, од Скопје.

parking_01

Поврзани вести

Општина Гази Баба по барање на граѓаните, го прошири паркингот на улица  Жан Жорес во населба Хиподром, поради подобар пристап на возила за итни случаи и возила на комунална хигиена при вршење на нивната работа.

Локалната власт за оваа инвестиција одвои околу 250.000 денари од својот буџет, а работите ги изведе фирмата „Карпош“, од Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести