вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Проширувањето на НАТО приоритет, тоа особено се однесува на Македонија

106332121

Поврзани вести

Американскиот помошник-државен секретар за европски и евроазиски работи, Викторија Нуланд по средбата со премиерот Груевски изјави дека САД силно ќе продолжат да го поддржуваат процесот во ОН за решавање на проблемот со името со цел Македонија да го добие заслуженото место во НАТО и ЕУ.

Одговарајќи на прашање дали проширувањето се уште останува приоритет за НАТО, Нуланд рече секако, нагласувајќи дека тоа особено се однесува за Македонија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести