четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Просор: Нема заробен израелски војник

Хамас соопшти дека вооруженото крило заробило израелски војник за време на копнената офанзива во Газа.

vojnik

Последни вести

Израелскиот постојан претставник во Обединетите нации, Рон Просор демантира дека израелски војник е заробен од борците на Хамас во Појасот Газа, јави ДПА.

Хамас соопшти дека вооруженото крило заробило израелски војник за време на копнената офанзива во Газа.

Портпаролот на Бригадите Изедин ал Касам изјави дека е заробен израелскиот војниик Шаул Арон.

Во меѓувреме палестинското Министерство за здравство соопшти дека во израелските напади загинале над 500 луѓе, од кои 130 вчера. Во денешниот израелски воздушен напад во Рафах загинаа девет Палестинци, меѓу кои четири деца.

Во последните 24 часа загинаа 13 израелски војници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести