петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Протекоа фотки од новите дресови на ракометарите

dresovi 1

Поврзани вести

Иако сеуште неофицијално, на Фејсбук почнаа да кружат фотки од новите дресови на машката ракометна репрезентација со кои ќе настапат на СП во Катар.

dresovi 2

Дали овие нови дресови ќе и донесат среќа на нашата репрезентација во борбата за што повисок пласман на СП, а воедно и во потерата по Олимпијадата во Рио, останува да видиме од 15-ти јануари натаму, за кога е закажан стартот на првенството.

dresovi 3

Нашата селекција е во група со Хрватска, БиХ, Австрија, Тунис и со Иран.

Најчитани вести